Bugün: 17.09.2019

Şanlıurfa Kent Konseyi Eyyübiyeli öğrencilere öfke kontrolü eğitimi verdi

Şanlıurfa Kent Konseyi Eyyübiyeli öğrencilere öfke  kontrolü eğitimi verdi

Şanlıurfa Kent Konseyi, geleceğimizin teminatı olan gençlere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan programda "Öfke Kontrolü Eğitimi" verildi.20.02.2019 00:00

Eyyubiye Ayhan Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi KonferansrnSalonunda gençlere yönelik sunumu Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığından Psk.rnSaim Arslan gerçekleştirdi. Psk.Saim Arslan, Psikolojik Dayanıklılık Kavramı,rnPsikolojik Dayanıklılığın Özelikleri, Psikolojik Dayanıklılık NasılrnGeliştirilebilir? ve Kendine Güven Duygusu konularındaki bilgileri slaytlarrneşliğinde verdi.

rnrn

Öfke kontrolü sağlanabilmesi için yapılması gerekenlerirnaktaran Arslan: "Düşünce biçimimizi değiştirerek olumlu düşünmeyle duygurnpaylaşımı sağlayabilirsek öfkemizi daha sakin, alaycı ve kırılgan olmadanrnortadan kaldırabiliriz. Öfkeli olunan bir anda ortamdan ya da kişiden kısa birrnsüre de olsa ayrı kalarak ve tekrar o kişi ile güzel bir şekilde yanına gidiprnkonuşarak çözümleme getirebiliriz. O kişinin de öfkesine müdahale etmiş oluruz.rnEğer birey öfkesini geçiremiyorsa bazı egzersizler yapması gerekiyor; Bunlarrnnefes alma nefesi 5'e kadar sayıp yavaş yavaş ağızdan bırakma ve gerilmernhareketleri şeklinde olabilir.

rnrn

Program sonunda öfkenin kontrolü ve azmin kudreti sonucurnnelerin yapılacağını ve nasıl bir izlenim sağlanacağı kısa bir video programrnpaylaşıldı.

rnrn

Şanlıurfa Kent Konseyi Sağlık Çalışma Grubu başkanırnEcz.Gürkan Billurcu: "Geleceğimiz olan gençlere yönelik çalışmalarımızrnsürüyor. Gençlerin sinerjilerini öfkeye dönüştürmemesi gerektiğinirnanlattık" dedi.

rnrn

Yapılan programın verimli olduğunun altını çizen AyhanrnŞahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü ve Kent Konseyi Kadın MeclisirnYürütme Kurulu Üyesi Ayşe Dicle Özmen: "Öğrencilerimize yönelik yapılanrn"Öfke  Kontrolü  Eğitimi" faydalı oldu. Şanlıurfa KentrnKonseyine teşekkür ederim" dedi.


Etiketler: Şanlıurfa Kent Konseyi öğrencilere öfke kontrolü eğitimi

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.