Bugün: 12.12.2019

Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğüne Doç. Dr. Emre Erkuş atandı

Şanlıurfa Sağlık Müdürlüğüne Doç. Dr. Emre Erkuş atandı

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski başhekimi Emre Erkuş, İl Sağlık Müdürlüğüne atandı.27.02.2019 08:30

Şanlıurfa'da hem mesleki hemde idarecilik alanında başarılarla adından söz ettiren  Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi eski başhekimi Emre Erkuş, İl Sağlık Müdürlüğüne atandı.

Mesleki ve idarecilikte adından başarılarla söz ettiren Doç. Dr. Erkuş, Kuran-ı Kerim Hazıfı olan ilk Sağlık Müdürü olarak tarihe geçti. 

Doç. Dr. Emre Erkuş Kimdir?

M.Emre Erkuş 1979 yılında Ankarada doğdu. 2006 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini dereceyle bitirdi. 2011 yılında Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesine Mecburi Hizmetini yerine getirmek için Kardiyoloji uzmanı olarak atandı. 2013 yılında mecburi hizmetini bitirdikten bir süre sonra Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2015 yılında Yrd.Doçent, 2017 yılında Doçent olan Dr. Emre ERKUŞ, 2016-2018 arasında Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan yardımcılığı ve 2017-2018 arasında Şanlıurfa Üniversite Araştırma ve Uygulama Hastanesi başhekimliği görevi yapmıştır.

Şanlıurfa Birlik Vakfı ve Şanlıurfa Kent Konseyi Sağlık Grubunda çalışmalarını sürdüren Erkuş, Sivil Toplum Kuruluşlarında çeşitli görevler üstlenerek her kesimle aktif iletişim içeresinde bulunuyor. 

Şanlıurfada bulunduğu 2011 yılından beri hem yerel hem de ulusal sivil toplum kuruluşlarında gönüllü ve üye olarak hizmetlerini sürdürmektedir.  2013 yılında Şanlıurfa Tabip Odası tarafından "Hasta ve Yakınlarıyla En İyi İletişim Ödülü"ne layık görülen Erkuş, üst düzey akademik İngilizce bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.


Etiketler: Şanlıurfa Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş oldu

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.