Bugün: 24.06.2018

Akçakale'de Kaymakam Krizinin Suçlusu Kim?

Akçakale'de Kaymakam Krizinin Suçlusu Kim?

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine 7 ay önce atanan kaymakam Selçuk Yosunkaya, Giresun Vali Yardımcısı olarak atandı. 08.06.2017 20:25

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine 7 ay önce atanan kaymakam Selçuk Yosunkaya, Giresun Vali Yardımcısı olarak atandı.

 


Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine 1 Aralık’ta yayımlanan kararnameyle Malatya’nın Arguvan ilçesinden atanan Selçuk Yosunkaya, Giresun’a atandı. Suriye sınırındaki ilçede 7 ay görev yapan Yosunkaya’nın Vali yardımcısı olarak atandığı öğrenildi. 


 

Yosunkaya’nın Giresun’a atanmasıyla birlikte boş kalan koltuğuna ise kimin geçeceği merak konusu iken ardından İlçede tartışmalar devam ediyor.

Görüntünün olası içeriği: yazı

Kaymakamın ne amaçla alındığı tam olarak bilinmezken Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ın bu atamaya sert çıktığı belirtiliyor. Sosyal medyadan yaptığı tehditler ile gündeme oturan Ayhan’ın Kaymakam Yosunkaya’nın tayininden dolayı neden böyle öfke ve kinle sokak kabadayılığı yaptığı ayrıca merak konusu  

 


Akçakale Kaymakamının ilçeden tayin olması Akçakale belediye başkanının sağa sola tehditler savurması akıllara kaymakamın tayinini yapan İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’ya mı gönderme olduğu sorusunu akıllara getiriyor.

Görüntünün olası içeriği: yazı

Akçakale’de ise kimine göre bu atamanın yerinde olduğu kimine göre ise yersiz olduğu ile ilgili iddia dilden dile dolaşmaya başladı
Kısa süre içinde görev yapan Kaymakamın halkla mesafeli olduğu hatta Mehmet B. Adlı vatandaşın “Kaymakam Yosunkaya beni makamından kovdu, hep bizi dışladı. “  iddiası da ortada dolaşmaya başladı.

 


İktidar Partisi Ak Partili bazı üyelerin de Kaymakamın bu tür mesafeli ve agresif davranışlarından rahatsız olduğu belirtiliyor.
Bu kadar kişi bu atamadan memnun kalırken bazı müteahhitlerin de Kaymakam Yosunkaya’nın tayin edilmesinden dolayı üzüldüğü iddia ediliyor.

Otomatik alternatif metin yok.

Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’ın da İçişleri Bakanlığınca tayin edilen Kaymakama da bu kadar üzülmesi ve ardından sosyal medyada meydan okurcasına çatması da akıllara İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’ya mı gönderme yapıyor sorusunu akla getiriyor çünkü Kaymakam atamaları Sayın  Soylu’nun onayıyla oluyor, Sayın Soylu’nun uygun gördüğü bir şeyi aynı partili belediye başkanı neden karşı çıkar en nihayetinde devlet işi bu .


 

Kiminin üzüldüğü kiminin sevindiği bu atama ile ilgili bu tartışmanın sonu bakalım nereye varacak?

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.