Bugün: 23.01.2020

Ömer Faruk Yapıcıer Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oldu

Ömer Faruk Yapıcıer Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Oldu

Yerel seçim adaylık yarışlarında Şanlıurfa'da herkes AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayhı Zeynel Abidin Beyazgül ile Çatı adına Saadet Partisi adayı olan Sebahattin Cevheri'yi konuşurken surpriz bir şekilde bağımsız aday olan Ömer Faruk yapıcıer adından söz ettirecek gibi23.02.2019 18:11
Şanlıurfa'da uzun yıllar esnaflık yapan Ömer Faruk Yapıcıer,rn Aday olduğunu açıkladığı günden bu yana bir çok proje sosyal medya rnhesabından paylaşmıştı. Bunlardan 11 projeyi ivedilik ile hayata rngeçireceğini belirten yapıcıer, aynı zamanda bu 31 martta yapılacak olanrn seçimlerde bu 11 maddenin secim seçim manifestosu olduğunu vurgulayan rnyapicier Aday olan ve Şanlıurfanın gündeminde olanların aksine bu güne rnkadar proje sunan tek aday olduğunu ifade etti.
Ömer Faruk Yapıcıer rnŞanlıurfamızın iktidar nimetlerinden doğru olarak faydalandırılmadığını rnifade etti. Belediyecilikte ekip çalışmasının çok önemli olduğunu ve iyirn bir belediyecilik hizmeti vermek için filozof olmaya gerek olmadığını rndile getiren yapıcıer, isinde Ehil insanlarla ekip kuracağını ve ekip rnarkadaşlarının hiç bir siyasi görüşüne önem vermeyeceğini, ortak noktasırn Şanlıurfa olan her kesimle Çalışacağını söyledi.
Bağımsız Aday Ömerrn Faruk Yapıcıer başkan seçilmesi durumunda öncelik sırasına göre rnyapacaklarını ise on bir başlık halinde sıraladı. Öncelikle; 1 trafik, 2rn Elektrik, 3 kentsel dönüşüm, 4 kiralık araç ve israfın önlenmesi, 5 rnŞanlıurfaspor 'un kalıcı gelire kavuşturulması, 6 istihdam da torpilin rnbitirilmesi, 7 tarım arazilerine imar verilmemesi, 8 gıda ve unlu rnmamullerin denetiminin yapılması, 9 uyuşturucu ile etkin mücadele,  10 rncevre temizliği, 11 Alt yapi ve çevre düzenlemesi yapacağını açıkladı.
rn Seçimde Hemşerilerimizin proje odaklı tercih yapması gerektiğini ifade rneden yapıcıer, “Bütün hemşerilerimizi ortak noktamız olan Şanlıurfa’ya rnsahip çıkmaya davet ediyorum. Özellikle şehrin varoş mahallelerde rnhizmetin unutulduğu ve vatandaşın kaderine terk edildiği gerçeğini er rngeç herkes görecektir” dedi.
Ömer Faruk yapıcıer kimdir?

rn 1976 Şanlıurfa merkez Eyyubiye nüfusuna kayıtlı evli 5 çocuk babası rnolan yapicier sigortacılık mesleğini icra etmesinden dolayı, Esnaf rnolarak aday olması ile dikkat çekmişti

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.